1985. gadā Britu dizaineris Marks Sanders radīja STRiDA velosipēda dizaiana konceptu, un jau 1987. gadā tika uzsākta tā rūpnieciskā ražošana. Kopš tā laika pagājuši jau vairāk nekā divdesmit pieci gadi un šobrīd braukšanu ar STRiDA bauda cilvēki visā pasaulē un tā piedzīvo jau sesto uzbūves dizaina paaudzi, vienlaikus esot ļoti tuvu prototipam. Latvijā pārdošanā ir jau 2013/2014. gada jaunās paaudzes STRiDA modeļi, kā arī joprojām aktuālā “klasika”.

 

Mazliet vēstures

  1. Saliekams vešanai pie rokas 3 sekundēs, vēl 5 sekundēs – papildus saliekas stūres ragi un pedāļi [video]. Tikpat ērta un ātra ir arī salikšana atpakaļ braukšanai. Atver, uzkāp un brauc.


  1. Salikšanas princips neprasa atcerēties ne pareizo secību, ne pieliekties – tev palīdzēs riteņu centros iebūvēti magnēti, kas paši tos savelk kopā un nofiksē visu vajadzīgajās vietās. Saliktā veidā STRiDA lieliski stāv arī vertikāli, ja riteņi ir nobremzēti ar īpašajām iebūvētajām stāvbremzēm. Bagāžnieks papildus kalpo kā stabils stāvbalsts. Salikta STRiDA nav jānes - tā paklausīgi ripo, kur vien to vada tava roka.


  1. Izturīgs rāmis, un konstrukcija, pārbaudīta un uzlabota daudzu gadu gaitā. Ļoti efektīvas disku bremzes. Riteņu stiprinājums no vienas puses ļauj ērti nomainīt riepas un kameras. Ķēdes vietā tam ir zobsiksna, kas ir tīra, droša un klusa, nesmērē, un nav kur ieraut bikšu galus, kā arī to nav jāeļļo. Velosipēda unikālais dizains atšķir to pa gabalu.

Koncepts

- 2011 The 1st Prize of GOOD DESIGN, Poland

- 2011 Treehugger's Best of Green Award, USA

- 2009 Taiwan Excellence Award

- 2008 l'Observeur du design, Paris

- 2007 TBEA Award

- 2006 Fietsrai Award of INNOVATIE

- 2002 SMART Award for Innovation

- 2000 i.d. Magazine Annual Design Award

- 2000 Millenum Product Award

- 1999 Design Museum, London

- 1992 Grand Prix Prize, Japan

- 1988 Cyclex Design Award Best New Product

Apbalvojumi

  1. No visiem pilna izmēra saliekamajiem velosipēdiem pasaulē, STRiDA saliktā veidā aizņem vismazāko laukumu uz zemes, padarot to ērti pārvadājamu jebkurā transpotra līdzeklī un atrodot tam vietu mājas vai iestādes garderobē vai jebkurā telpā.


  1. Regulējams sēdekļa augstums padara STRiDA piemērotu gandrīz jebkura garuma braucējam. Braukšana ar taisnu muguru un galvu ne vien ir ērtāka, bet arī  palīdz justies drošākam braukšanai pilsētas apstākļos.

Video par STRiDA tapšanu:

STRiDA dizaineris un tēvs M. Sanders stāsta par STRiDA idejas realizāciju

Lietotāja rokasgrāmata PDF:

STRiDA manual-0617 revised.pdf

Faila izmērs:
8.3 MB